Поляки скаржаться, що без українців у них буде нікому збирати фрукти і овочі

Польський ринок праці залежний від трудових мігрантів з України, а в сезон збирання фруктів та овочів їх потрібно «сотні тисяч». Без них буде дуже складно зібрати врожай у Польщі.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів голова польської Асоціації переробників фруктів та овочів, власник однієї з найбільших переробних компаній у Польщі (Real SA) Анджей Гайовнічек.

«Польща є величезним виробником продуктів харчування, одним з найбільших в Європі. Скажімо, ми найбільше в ЄС вирощуємо печериць тощо. Тож якщо працівники з України не приїдуть, це буде катастрофа. Те, що буде вирощено в полях, пропаде, оскільки не буде кому збирати»,- заявив Гайовнічек.

За його словами, у Польщі зараз потреба у «сотнях тисяч» сезонних працівниках з України.

На його думку, якщо українці через тижні у зв’язку з пандемією COVID-19 не зможуть приїхати до Польщі на початок сезону збору полуниці, то це може призвести навіть до протестів польських аграріїв.

Як відомо, у Польщі зараз перебуває до мільйона українців. З середини березня з Польщі в Україну повернулися понад 180 тисяч українців. Уряд Польщі автоматично продовжив українцям термін дії віз і права перебування по безвізовому режиму на період стану епідемії COVID-19 і 30 днів після нього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *