Рада розгляне скандальний законопроєкт «Слуги народу» Бужанського про скасування вивчення шкільних предметів українською

Законопроєкт «Слуги народу» Максима Бужанського про скасування обов’язкового вивчення 80% предметів у школах українською мовою розглянуть у Верховній Раді на 30-ту річницю Декларації про суверенітет – 16 липня.

Про це в понеділок, 13 липня, поінформував народний депутат від «Європейської Солідарності» Микола Княжицький у Facebook.

«Сьогодні на погоджувальній раді очільник партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко запропонував розглянути на цьому тижні законопроєкт Максима Бужанського про скасування обов’язкового вивчення 80% предметів у школах українською мовою. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підтримав цю пропозицію і висловив бажання розглядати її у четвер, у день 30-річчя від прийняття Декларації про державний суверенітет України. Це глум і над нашою мовою, і над нашою державою!», – вважає нардеп.

Сьогодні на погоджувальній раді очільник партії "Слуга народу" Корнієнко запропонував розглянути на цьому тижні…

Опубліковано Миколою Княжицьким Понеділок, 13 липня 2020 р.

«Мета цього законопроєкту – тотальна русифікація української освіти. Якщо його ухвалять, то перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року буде скасовано. А також у будь-яких школах (включаючи школи з українською мовою навчання) буде дозволено викладати «декілька навчальних предметів» російською мовою», – зазначив народний депутат від «Європейської солідарності» Володимир В’ятрович і закликав «кожного відповідального народного депутата стати на захист української освіти і в разі винесення цього проєкту на пленарне засідання проголосувати проти».

Також В’ятрович анонсував на 9:00 четверга, 16 липня, протест під стінами парламенту. «Прошу кожного, кому дорога українська мова і українська освіта, прийти і не розходитися доти, доки проєкт Бужанського не буде провалено або знято з розгляду», – наголосив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *