Українського екс-нардепа Мартиненка засудили у Швейцарії до 28 місяців в’язниці

Федеральний кримінальний суд Швейцарії в п’ятницю, 26 червня визнав винним екс-народного депутата Миколу Мартиненка у відмиванні близько 2,8 мільйона євро.  

Про це повідомляють Схеми: корупція в деталях.

Схеми, з посиланням на три джерела, повідомляють, що Мартиненка визнали винним у відмиванні близько 2,8 мільйона євро через швейцарську фінансову систему «в складі злочинного угруповання».

За даними журналістів, суд визнав винним ще одного громадянина України Павла Скаленка, який разом з колишнім депутатом фігурує і в українському кримінальному провадженні НАБУ та САП.

Мартиненку оголосили покарання у вигляді 28 місяців ув’язнення, 12 з яких «безумовного відбування». Скаленку — 24 місяців ув’язнення.

Засідання кримінальної палати Федерального кримінального суду відбулося в п’ятницю, 26 червня о 14:00 за місцевим часом у місті Беллінцона.

Швейцарські правоохоронці заявляли, що Микола Мартиненко та Павло Скаленко підозрюються в тому, що відкривали в швейцарських банках рахунки, з яких купували нерухомість та активи в Швейцарії та інших країнах — таким чином відмиваючи кошти, отримані незаконним шляхом в Україні та Чехії.

Слідство стверджує, що колишній депутат доручив спільникові – Скаленку — створити офшорну компанію в Панамі. Її директорами виступали різні громадяни Панами, але всі вони призначили Мартиненка уповноваженим представником.

У зв’язку з цим, за словами правоохоронців, за вказівкою Мартиненка його спільник відкривав банківські рахунки в Швейцарії від імені офшорної компанії, відзначаючи в документах бенефіціарним власником активів Мартиненка.

Сам Мартиненко своєї провини за цими звинуваченнями не визнавав.

За даними Схем, адвокати Мартиненка у Швейцарії повідомили суду, що заявляють апеляцію на це рішення.

Справа в Швейцарії пов’язана з українською справою щодо Мартиненка та його спільників, яку вели НАБУ та САП й яка зараз розглядається у Вищому антикорупційному суді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *