У присутності Зеленського Верховна Рада ухвалила закон про ринок землі

Близько 00:42 сьогодні, 31 березня, відбулося голосування за законопроєкт у другому читанні: його підтримали 259 народних депутатів.

Про це повідомляє «Главком».

У вівторок, близько 00:42, Верховна Рада завершила розгляд проєкту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення № 2178-10.

Під час позачергового засідання 30-31 березня нардепи не підтримали кілька сотень запропонованих правок до «земельного» закону. Загалом Рада розглянула понад чотири тисячі правок до закону про ринок землі.

Після опівночі депутати наполягали, що позачергове засідання Ради мало б завершитися, проте головуючий віце-спікер Руслан Стефанчук ігнорував дані зауваження.

Під час фінального голосування у Раду прийшов президент Володимир Зеленський.

Близько 00:42 відбулося голосування за законопроєкт у другому читанні: його підтримали 259 народних депутатів.

Ринок землі ухвалили в наступних параметрах:

1. Він вступить в дію з 1 липня 2021 року. Тобто, коли посткоронавірусна паніка спаде і всі повернуться до нормального життя.

2. Перші два роки землю зможуть купувати лише фізичні особи-громадяни України і не більше 100 гектарів у одні руки.

3. Після цього – наступні два роки землю зможуть купувати, як і передбачається базовою моделлю, українські юридичні особи не більше 10 000 гектарів в одні руки.

4. Землі сільськогосподарського значення державної та комунальної власності продаватися не будуть (принаймні перші два роки мінімум).

5. Продаж іноземцям – як і було вирішено раніше – після референдуму.

Напередодні, 29 березня, президент Володимир Зеленський закликав Раду невідкладно ухвалити два закони, необхідні для отримання Україною допомоги від міжнародних партнерів – про гарантії неповернення банків колишнім власникам та про запуск ринку землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *