У рейтингу 100 найбагатших українців від «Forbes» лідирують Ахметов, Пінчук та Порошенко

«Forbes Україна» вперше з 2016 року опублікував рейтинг 100 найбагатших бізнесменів України. Їх сукупні статки перевищили $31 мільярд.

Рейтинг українського журналу на своєму сайті оприлюднив російський «Forbes».

На першому місці виявився гірничо-металургійний магнат Рінат Ахметов, чий статок журнал оцінив у $2,8 мільярди. «У порівнянні з піковим, 2013-м роком статок найбагатшого українця скоротився майже в шість разів», — пише видання.

Друге місце в списку найбагатших українців займає власник групи «Інтерпайп» Віктор Пінчук зі статком у $1,4 мільярди.

На третьому місці — Петро Порошенко з $1,4 мільярди. П’ятий президент повернувся у список доларових мільярдерів після пʼятирічної відсутності. У 2014 році його статки оцінювалися в $1,3 мільярди, в 2015 році американський «Forbes» перестав вважати його мільярдером. Тоді ж «Forbes Україна» оцінив статки Порошенка в $750 мільйонів.

Всього в рейтингу вісім людей зі статками не нижче $1 мільярда. Двоє займають одну сходинку — подружжя Олександр і Галина Герега, співвласники мережі гіпермаркетів «Епіцентр». Замикає список мільярдерів з оцінкою статків в $1 мільярд Ігор Коломойський.

Поріг відсікання в рейтингу найбагатших — $95 мільйонів. Номер 100 в списку отримав співвласник мережі супермаркетів «Таврія В» Борис Музальов.

У девʼяти бізнесменів з рейтингу основою статків є IT. Найбагатший з них — засновник сервісу для систематизації файлів з кодом GitLab 32-річний Дмитро Запорожець ($560 мільйонів, № 13). У рейтинг також увійшов співзасновник сервісу Revolut Влад Яценко ($300 мільйонів, № 27).

У $250 мільйонів оцінили статки кожного із засновників сервісу перевірки правопису Grammarly, в 2019 році оціненого в $1 мільярд, Олексія Шевченка (№ 35), Максима Литвина (№ 36) і Дмитра Лідера (№ 37).

Також до рейтингу увійшли Дмитро Фірташ ($370 мільйонів, № 24), глава алкогольного холдингу Global Spirits, що володіє горілчаним брендом «Хортиця», Євген Черняк ($295 мільйонів, № 30) і Павло Фукс ($155 мільйонів, № 51).

У першу десятку рейтингу увійшли:

1. Рінат Ахметов — $2,8 мільярди. Джерело: металургія, ПЕК.

2. Віктор Пінчук — $1,4 мільярди. Джерело: металургія.

3. Петро Порошенко — $1,4 мільярди. Джерело: харчова промисловість.

4. Олександр Герега, Галина Герега — $1,3 мільярди. Джерело: роздрібна торгівля, АПК.

5. Геннадій Боголюбов — $1,2 мільярди. Джерело: ПЕК, інвестиції.

6. Юрій Косюк — $1,1 мільярди. Джерело: АПК, харчова промисловість.

7. Костянтин Жеваго — $1,1 мільярди. Джерело: металургія.

8. Ігор Коломойський — $1 мільярд. Джерело: ПЕК, інвестиції.

9. Вадим Новинський — $810 мільйонів. Джерело: металургія.

10. Олександр Ярославський — $725 мільйонів. Джерело: нерухомість, металургія, фінанси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *