У Росії будуть спалювати нафту, бо не можуть її продати

Видобувники нафти у Росії не зможуть повністю продавати її за умов нинішнього цінового обвалу. Тож їм доведеться значну частину сировини просто спалювати.

З такою заявою виступив російський економіст, директор «Інституту ЄАЕС» Дмитро Лепехін, передає Еспресо.TV з посиланням на портал SVpressa.ru.

«Міненерго (Росії – ред.) дало вказівку нафтовикам скоротити за травень видобуток нафти на 20%, і великі компанії, звичайно ж, змушені будуть консервувати багато родовищ. Що ж стосується дрібних нафтових компаній, то їм простіше дійсно спалювати нафту, ніж витрачати гроші спочатку на консервацію свердловин, а потім на відновлення видобутку. І це ще не найгірший варіант, оскільки найгірший полягає в тому, що в окремих випадках можливий злив нафти в місцеві озера і річки. Ситуація в Росії настільки безконтрольна, що я припускаю й такі наслідки», – зазначив він.

За словами Лепехіна, спалювати нафту в подібних випадках компаніям дешевше, ніж знижувати видобуток.

«Зупинка однієї свердловини коштує від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – і цих свердловин тисячі і десятки тисяч. І навряд чи компанії, які найближчими місяцями ставатимуть банкрутами, підуть на такі витрати. Передбачається, що в «чорній» зоні сьогодні знаходиться не менше 130 компаній, загальний обсяг видобутої нафти яких становить 4% всього російського видобутку. Саме їх, я думаю, зобов’яжуть спалювати свою нафту, хоча, ще раз повторю, проконтролювати організований відхід з ринку дрібних компаній дуже складно», – пояснив експерт.

«В Сибіру запалають гігантські багаття», – наголосив Лепехін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *