У Єрусалимі зійшов благодатний вогонь

У Велику суботу в практично порожньому, на відміну від попередніх років, храмі Гробу Господнього в Єрусалимі відбулася церемонія запалювання благодатного вогню.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Священний вогонь з’явився в кувуклії (невеличкій капличці, спорудженій, як вважається, над місцем поховання Ісуса) під час молитви патріарха Єрусалимського Феофіла, як це буває щороку напередодні православного Великодня.

Після сходження вогню патріарх передав святиню клірикам, що йому допомагали, які запалили від неї зв’язки з 33 свічок – за віком Христа.

Сходженню вогню передувала складна церемонія: двері кувуклії опечатали великою восковою печаткою на знак того, що її огляд закінчено, і в ній немає нічого, що дозволило б Єрусалимському патріарху запалити вогонь звичайними засобами.

Незадовго до появи патріарха Феофіла була знята печатка з дверей кувуклії, а в печеру внесли велику лампаду і 33 свічки. Потім патріарх зайшов всередину, і настало очікування. Церемонія транслювалася по телебаченню.

Храм Гробу Господнього закрили для віруючих в минулому місяці в рамках жорстких заходів по боротьбі з коронавірусом, що вживаються Ізраїлем. «Заповітна мрія багатьох – потрапити в священні місця з паломництвом.  Багато зараз не можуть цього зробити», – сказав патріарх Феофіл напередодні, зазначивши, що відсутність паломників в Єрусалимі завдає страждання не тільки їм, але і всім жителям Святої Землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *