Білоруська православна церква оголосила анафему Лукашенку

Предстоятель Білоруської православної автокефальної церкви архієпископ Святослав Логін 22 листопада оголосив Олександру Лукашенку анафему.

Як повідомляє білоруська служба «Радіо Свобода», це сталося під час служби в соборі святого Кирила Туровського у Торонто.

На богослужінні у соборі в присутності вірян архієпископ Святослав Логін зачитав «Архієрейське послання з оголошенням анафеми колишньому президенту Олександру Лукашенку — диктатору, вбивці і мучителю народу побожного білоруського».

«Ми відлучаємо від Святої Православної Церкви і проголошуємо анафему колишньому президентові Олександру Лукашенку, який носить християнське ім’я і належить Православній Церкві тільки за народженням, забороняємо йому приступати до Тайн Христових, згадувати його в православних службах і молитвах до повного каяття перед Церквою і білоруським народом. Ми закликаємо тих, хто все ще служить його сатанинській владі, не підкорятися злочинним наказам, тому що в іншому випадку на вас чекають прокляття Ваших нащадків в земному житті і пекло в небесному житті…», — сказано у тексті документа.

У зверненні також ідеться про те, що архієпископ і священики БАПЦ моляться «за здоров’я поранених і ув’язнених, а також за упокій вбитих мирних демонстрантів — захисників Білорусі, чиї страждання і жертви не даремні, які надихають співвітчизників на протистояння злу та брехні заради добра, заради свободи і незалежності нашої Батьківщини».

Нагадаємо, білоруські силовики затримали майже 400 учасників акції протесту, яка відбулася по всій країні в неділю 22 листопада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *