Гасла «Слава Україні!» і «Героям слава!» офіційно стали футбольними символами держави

Виконком Української асоціації футболу (УАФ) затвердив офіційний футбольний статус гасел «Слава Україні!» і «Героям слава!».

Про це поінформував на своїй сторінці в Facebook президент УАФ Андрій Павелко.

Відповідне рішення члени Виконкому УАФ ухвалили одноголосно.

На засіданні розглядалися наступні питання:

– про затвердження статусу офіційних футбольних символів України для гасел «Слава Україні»» та «Героям слава!»;

– про затвердження малого і великого герба національних збірних України (із зображенням карти України у її неподільних кордонах, які визнані ООН, з Кримом і тимчасово окупованими частинами Донецької й Луганської областей).

Обидві ці ініціативи члени Виконкому УАФ підтримали.

«Щойно Виконком УАФ одноголосно — 45 членів «за» — підтримав мою пропозицію і затвердив футбольні символи України. Відтепер, разом із малим гербом УАФ у вигляді Тризубу з написом «Ukraine», на всіх офіційних заходах УАФ, заходах за участю представників УАФ на міжнародній арені і в матчах національних збірних зможе використовуватися великий герб — карта України з Тризубом в центрі. Також Виконком затвердив офіційний футбольний статус гасел «Слава Україні!» і «Героям слава!», які вже багато років є привітанням для мільйонів наших вболівальників в рідній країні, і по всьому світу. На всіх матчах наших збірних!», – наголосив Павелко.

Він додав, що «унікальний національний футбольний код, який містять в собі ці атрибути, об’єднав усіх українців, з різних регіонів України і наших земляків з різних країн і континентів».

Як відомо, українська національна збірна мала виступати на Євро-2020 в новій формі. На ній — написи «Слава Україні!», «Героям слава!» та обрис мапи нашої держави (включно з незаконно захопленим РФ Кримом).

Президент РФ Володимир Путін заявив, що нова форма начебто «нехтує волевиявленням кримчан». А представники російської влади закликали УЄФА «заборонити цю форму». І УЄФА зрештою зобов’язала прибрати з форми збірної України на Євро-2020 вітання «Героям слава!».

Через це Андрій Павелко терміново вилетів до Риму, де проходили перемовини з представниками УЄФА.

Варто зазначити, що рішення УЄФА на користь росіян може бути вмотивованим тим, що російський «Газпром» став спонсором УЄФА. 19 травня компанія продовжила партнерство до 2024 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *