На початку 2022-го року Путін готується напасти на Одесу та Маріуполь – розвідка

РФ сконцентрувала понад 92 тисячі військовослужбовців біля кордонів з Україною: готується атакувати до кінця січня–початку лютого.

Про це повідомив керівник Головного управління розвідки Міноброни України Кирило Буданов в інтерв’ю виданню «Military Times».

Очільник ГУР зазначив, що атака, ймовірно, включатиме авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки з наступними десантними ударами на сході, десантними нападами в Одесі та Маріуполі та меншим вторгненням через Білорусь.

За словами Буданова, масштабні російські військові навчання «Захід-2021» показали, що Москва може одночасно перекинути понад 3500 військовослужбовців повітряно-десантних і спеціальних операцій.

Кремль планує напад, який має стати значно масштабнішим за будь які дії російських військ з 2014 року.

Київ наразі прораховує різні сценарії, як саме може розвиватися потенційна атака Росії, враховуючи, що країна оточена чисельними російськими тактичними групами.

У п’ятницю новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що поки точно невідомо, чи прийняв Володимир Путін остаточне рішення про наступ. Водночас Буданов наголосив, що РФ збільшує кількість військ та озброєння в окупованому Криму і стягує системи балістичних ракет малої дальності «Іскандер» та інше озброєння до кордону.

Очільник ГУР також зазначив, що жорсткі погодні умови у січні-лютому ніяк не відрадять росіян від нападу. «Для нас і росіян це не проблема», – сказав Буданов.

У той же час Буданов попередив, що будь-яка така атака послідує лише після серії психологічних операцій, які вже зараз проводяться Москвою, їх ціль – дестабілізувати ситуацію в Україні та підірвати обороноздатність.

Ці зусилля, за даними розвідки, включають дії РФ, направлені на організацію тривалих протестів проти ковід-вакцинації, розпалення заворушень, пов’язаних з економікою та постачанням енергоносіїв. Крім того, Буданов сказав, що Росія намагається підняти антиурядові настрої в Україні за допомогою так званого «Вагнергейту».

«Вони хочуть підштовхнути до заворушень через протести та мітинги, які б засвідчили антиурядові настрої людей. Російські психологічні операції використовують, щоб показати, що «влада зрадила народ»», – зазначив Кирило Буданов.

За словами Буданова, прикордонний конфлікт між Польщею та Білоруссю також є частиною таких зусиль РФ.

Він зазначив, що припущення американської та української розвідки щодо часу можливої російської атаки дуже схожі: «Наші оцінки майже такі ж, як і у наших американських колег». Йдеться про кінець січня або початок лютого 2022 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *