Рада ухвалила закон про олігархів

Верховна Рада ухвалила закон про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів).

Про це повідомляє lb.ua.

У другому читанні та в цілому відповідний законопроєкт №5599 підтримали 279 народних депутатів. «Слуга народу» дала 229 голосів, «За майбутнє» – 18, «Довіра» – 15, «Голос» – 11, позафракційні депутати – 6. Фракції ОПЗЖ та «Європейська солідарність» голосували проти, а «Батьківщина» утрималася.

Депутати проголосували законопроєкт у запропонованій комітетом редакції.

Він передбачає створення реєстру олігархів, обмеження впливу на ЗМІ та подання «декларацій» за контакти з олігархами.

Особою, яка має значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархом), вважатиметься людина, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак:

– бере участь у політичному житті;

– має значний вплив на засоби масової інформації;

– є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який є суб’єктом природних монополій або займає монопольне становище на ринку;

– підтверджена вартість активів особи (та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є), перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Повноваження визнавати людину олігархом покладено на РНБО.

Голосування за законопроєкт про олігархів відбулося за відсутності спікера Дмитра Разумкова, який потрапив на лікарняний з коронавірусом. Голова Верховної Ради кілька днів тому направив цей законопроєкт на розгляд Венеційської комісії і казав, що розгляд проєкту в парламенті на цьому тижні малоймовірний.

Фракція «Слуги народу» добилася включення законопроєкту в порядок денний всупереч позиції Разумкова та його розгляду за скороченою процедурою, щоб не заслуховувати кожну з понад тисячі поправок.

Нагадаємо, що у першому читанні законопроєкт про олігархів було ухвалено в липні 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *