У Білорусі посмертно засудили активіста, застреленого під час протестів

У Білорусі винесли вирок покійному Геннадію Шутову, якого смертельно поранили у голову під час протестів проти режиму Олександра Лукашенка 11 серпня, і його другові Олександру Кордюкову.

Про це повідомляє Tut.by.

Таке рішення 24 лютого виніс суд Брестської області. Шутова і Кордюкова визнали винними в опорі із застосуванням насильства, а Кордюкова — ще і в замаху на вбивство особи у зв’язку із здійсненням ним службової діяльності. Кордюкову призначили 10 років колонії посиленого режиму.

Покійному Шутову винесли обвинувальний вирок без призначення покарання.

Обидва потерпілих військовослужбовців сил спеціальних операцій, на яких, за версією звинувачення, напали обвинувачені, раніше відмовилися пред’являти позови до обвинувачених про відшкодування шкоди.

Вирок суду ще може бути оскаржений.

У Білорусі 9 серпня пройшли вибори президента, які з перших днів виборчої кампанії супроводжувалися масовими протестами проти Олександра Лукашенка, який одноосібно править країною 26 останніх років.

Протести і страйки у Білорусі тривають вже понад шість місяців. Білоруси вимагають нових, чесних виборів і звільнення політв’язнів.

Багато протестувальників зазнали переслідувань, тисячі були затримані. Силовики застосовували проти учасників протестів світлошумові гранати, гумові кулі, водомети, жорстоко били їх. За словами лідера опозиції Світлани Тіхановської, з початку протестів загинули щонайменше вісім осіб.

21 лютого Світлана Тіхановська заявила, що білоруська опозиція «втратила вулиці» і не має можливості боротися з насильством режиму Лукашенка. За її словами, опозиціонери продовжують «будувати структури для боротьби завтра».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *