В Італії за запитом Росії затримали українського режисера

В Італії 17 грудня затримали українського режисера Євгена Лавренчука. Затримання відбулося за запитом Росії про його екстрадицію у РФ.

Про це «РБК-Україна» розповів речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

Він повідомив, що генконсульство України в Неаполі надає консульську допомогу Лавренчуку.

«Суд Неаполя обрав українцю запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на період розгляду російського екстрадиційного запиту. За сприяння генерального консульства громадянину був наданий адвокат», – повідомив Ніколенко.

Спікер МЗС додав, що зараз консули і адвокат взаємодіють з італійськими правоохоронцями для з’ясування всіх причин затримання Лавренчука і захисту його законних інтересів.

Він також повідомив, що напередодні нового року, 31 грудня, затриманого режисера відвідав консул. Умови його утримання під вартою прийнятні, а стан здоров’я задовільний.

«Консули підтримують зв’язок з адміністрацією пенітенціарної установи та рідними і тримають справу на особливому контролі», – додав Ніколенко.

Влада Росії вважає, що вісім років тому Лавренчук нібито вчинив кримінальне порушення, перебуваючи на території РФ. Деталі справи не розголошуються, проте відомо, що Євгена звинувачують у фінансових порушеннях, які він начебто скоїв на території РФ.

Зазначимо, що Євген Лавренчук – український театральний режисер, екс-головний режисер Одеського театру опери та балету, ректор «Першої української школи театру і кіно».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *