В Москві встановлять дві фігури Берії

«Росатом» має намір встановити дві фігури наркома внутрішніх справ СРСР організатора сталінських репресій Лаврентія Берії в павільйоні атомної енергії на ВДНГ в Москві.

Про це повідомляє «УП» з посиланням на сайт «Открытые медиа».

Кошторис на створення експозиції, що включає в себе два «високореалістічних манекена» наркома і костюми для них, знайшли на офіційному сайті держзакупівель РФ.

Інформацію про використання фігур наркома підтвердив також представник «Росатома».

За його словами, Берія очолював «Атомний проект СРСР», і завдяки його організаторським здібностям Радянському союзу «вдалося в найкоротші терміни зруйнувати монополію США на ядерну зброю».

«І.В.Курчатов говорив: «Якби не Берія, то бомби у нас би не було». Таким чином, розповідь про атомний проект СРСР без згадки особистості Берії не вважається можливою» – зазначає пресслужба «Росатому».

Цитату академіка Ігоря Курчатова держкорпорація взяла з книги «Мій батько – Лаврентій Берія», написану його сином Серго, радянським ученим та інженером, який займався створенням ракет і систем ППО.

Фігури глави НКВС планують встановити в експозиційній зоні, присвяченій радянському атомному проекту, випливає з техзавдання. У кожного манекена повинна бути «фіксована позиція», а також «вандалостійкий склопластиковий тулуб» і «силіконова голова індивідуального виготовлення», йдеться в документації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *