«За нинішніх умов сорокалітні можуть не розраховувати на пенсію» – міністр фінансів Марченко

Міністр фінансів Сергій Марченко визнав, що пенсійна система в нинішньому вигляді наближається до колапсу.

«Мені сорокалітньому на пенсію за нинішніх умов розраховувати не варто», – сказав він у інтерв’ю «Інтерфаксу-Україна».

Він підкреслив, що єдиним виходом є запровадження пенсійних накопичень.

«Солідарна пенсія має бути разом з накопичувальною. Якщо у вас немає накопичень в НПФ [недержавних пенсійних фондах], розраховувати на пенсію взагалі не варто. Темпи старіння населення такі, що кількість працюючих постійно скорочуватиметься, а кількість пенсіонерів – зростатиме», – сказав він.

«Тоді два варіанти – або я сам шукаю можливості й відкладаю через НПФ, або створюються умови таких накопичень для всіх громадян», – підкреслив Марченко.

Нагадаємо, що у 2020 році Кабінет міністрів підготував законопроєкт про запуск накопичувальної пенсійної системи. Він передбачає, що накопичення почнеться з 2021 року, але тільки для працівників, які працюють в шкідливих і тяжких умовах.

Українське законодавство передбачає два рівні державного пенсійного забезпечення: солідарну систему (працюючі забезпечують пенсіонерів) і накопичувальну (обов’язкові відрахування собі на пенсію). Зараз діє тільки солідарна система, і працює вона відверто погано. Пенсійний фонд має хронічний дефіцит, у 2021 році він становитиме, за прогнозами, 204 мільярди гривень. Накопичувальну систему спочатку планували ввести з 2013 року, але все відкладали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *