Затримані у Білорусі бойовики «Вагнера» кажуть, що «хотіли подивитися на собор»

Кілька членів приватної військової компанії «Вагнер», яких затримали у Білорусі, заявили слідчим, що вони через Мінськ прямували у Стамбул, де мали намір «оглянути Собор Святої Софії».

Про це повідомив голова Слідчого комітету Білорусі Іван Носкевич, передає «Белтелерадіокомпанія».

«Варто зауважити, що в ході допитів вони дають найбільш суперечливі свідчення, зокрема, про те, що група нібито мала намір вилетіти з Мінська у Стамбул, кажуть менше половини людей, інші вказують зовсім інші точки остаточного візиту в інші країни. Що стосується тих, які нібито летіли до Туреччини, у них так само різні цілі потрапляння в цю країну. Хтось летів засмагати, хтось відпочивати, хтось нібито охороняти якісь об’єкти, а хтось оглянути Собор Святої Софії», – зазначив Носкевич.

Крім того, голова Слідчого комітету назвав виліт до Туреччини спланованим заздалегідь алібі, оскільки до аеропорту група так і не доїхала, хоча квитки були. Замість цього спочатку заселилася в Мінський готель, де також заздалегідь були заброньовані номери.

При виселенні з цього готелю найманці сповістили його співробітників, що їдуть в аеропорт, а насправді переїхали в санаторій «Білорусочка», де їх у підсумку і затримали.

Також з’ясувалися й інші подробиці. Зокрема, в одному з месенджерів була створена спеціальна група, у якій старший здійснював координацію дій: розпорядку дня, переклички, часу загального збору, туди ж надійшов наказ спалити старі квитки на території санаторію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *