На Миколаївщині примусово зробили аборт дівчині-підлітку з інтернату

У Миколаївській області в Березківському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа-інтернат-ліцей I-III ступенів» 16-річній дівчині примусово зробили аборт.

Керівництво інтернату без попередження Служби у справах дітей тиснуло на вихованку закладу, яка хотіла зберегти дитину. Протягом декількох днів в ізоляторі разом з лікарями її годували абортивними препаратами. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив представник офісу Уповноваженого президента України з прав дитини Павло Шульга.

«Я з’ясував, що вже зранку дитина потрапила до КНП «Кривоозерська багатопрофільна лікарня» Кривоозерської селищної ради. Дитину привезли для проведення операції (процедури штучного переривання вагітності)», – написав Шульга.

Він розповів, що відвідав з комісією заклад, де йому не змогли пояснити, чому не розглядали можливість збереження життя дитини.

«В результаті препарат вбиває дитину! Психологічний стан маленької мами вкрай жахливий! На моє питання: «Чи вперше дитина завагітніла в закладі та зробила аборт?», почув чергову брехню: «Так, це єдиний випадок», – повідомив представник.

У Нацполіції в Миколаївській області розпочали розслідування за фактом примусового аборту. Правоохоронці розповіли, що в присутності психолога опитали дівчину, колектив навчального закладу, лікарів та медичний персонал лікарні.

Поліція відкрила провадження за ч. 1 ст. 137 Кримінального кодексу України «Неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей». Підозрюваним загрожує три роки позбавлення волі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *