Трьом керівникам руху Медведчука оголосили про підозру в держзраді

Трьох учасників громадського руху «Український вибір» правоохоронні органи підозрюють у сприянні окупації Криму. Про оголошені підозри повідомили в Офісі генпрокурора в п’ятницю, 26 березня.

У Генпрокуратурі зазначили, що фігуранти підозрюються в причетності до організації та проведення незаконного «референдуму» в АРК у березні 2014 року. Членам руху інкримінують державну зраду і посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Кримінальну справу кваліфіковано за частиною 1 статті 111 та частиною 2 статті 110 Кримінального кодексу України.

Слідство з’ясувало, що двоє з трьох фігурантів входили до складу незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя». Також повідомляється, що один зі зловмисників очолював територіальний підрозділ НЗФ, а інший був керівником окремого підрозділу «Слов’янський щит».

Обидва порушники українського законодавства виконували протиправні накази ватажків формування. Крім того, вони також брали активну участь в організації та проведенні незаконного «референдуму» а АРК. Вони перебували в лавах спостерігачів на «виборчих дільницях» у складі незаконних виборчих комісій. Крім того, вони контролювали охорону цих «ділянок» в Севастополі з метою перешкоджання зриву «референдуму».

У Генпрокуратурі зазначили, що один з керівників відокремленого підрозділу «Українського вибору» в Севастополі брав участь у проведенні мітингів на підтримку окупації півострова Російською Федерацією і проведенні незаконного «референдуму». Підозрюваний ораторствував на мітингах на користь захоплення української території російськими окупантами та переміщенням державного кордону.

Такі дані були підтверджені з боку експертів судово-лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз. Крім того, підозрювані були нагороджені представниками держави-окупанта медалями «За повернення Криму».

Як повідомлялося, 25 березня співробітники Служби безпеки України (СБУ) провели обшуки в офісі громадської організації «Український вибір». Її пов’язують з нардепом Віктором Медведчуком.

Повідомлялося, що колабораціоністи обґрунтовано підозрюються у сприянні проведенню незаконного псевдореферендуму на території Криму у 2014 році. Про це 25 березня поінформували в пресслужбі СБУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *