«ЄС» наздогнала «Слугу народу» в партійному рейтингу, – КМІС

Станом на першу половину червня пропрезидентська партія «Слуга народу» та політсила «Європейська Солідарність» ділять перше-друге місце в партійному рейтингу.

Про це свідчать дані всеукраїнського опитування громадської думки, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) упродовж 1-7 червня 2021 року.

Так, якби вибори до Верховної Ради України відбувалися на початку червня, «Слугу народу» могли б підтримати 20,3% респондентів (серед тих, хто збирається голосувати і визначився зі своїм вибором).

За «Європейську Солідарність» проголосували б 18,5% опитаних (серед тих, хто визначився з вибором).

Як зазначають соціологи, різниця в підтримці цих партій – у межах статистичної похибки. Відтак «формально за результатами опитування ці партії з приблизно однаковою підтримкою «ділять» перше-друге місце».

«Якщо у квітні різниця в підтримці «Слуги народу» і «ЄС» була понад похибку, тобто «Слуга народу» формально дійсно мала найбільшу підтримку і була на першому місці, то зараз підтримка обох партій в межах статистичної похибки, і тому обидві партії «ділять» лідерство з приблизно однаковою підтримкою», – наголосили в КМІС.

Третє-четверте місця наразі ділять «Батьківщина» (12% підтримки) та «ОПЗЖ» (11,9%). Різниця в підтримці цих двох партій – у межах статистичної похибки.

Крім того, подолала б прохідний бар’єр партія «Сила і Честь» (7,2% підтримки).

Підтримка інших партій нижче прохідного бар’єру.

Як відомо, на парламентських виборах у 2019 році «Слуга народу» набрала 43,16% голосів у багатомандатному окрузі, ОПЗЖ – 13,05%, «Батьківщина» – 8,18%, «Європейська Солідарність» – 8,1%, «Голос» – 5,82%.

Опитування проводилося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Було опитано 2003 респондентів, котрі мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *