Їздила «зайцем» у тролейбусі і агітувала за Януковича. Що відомо про кандидатку на посаду старости Квасилова Віту Кисільову?

Вже у четвер, 24 грудня, депутати Рівненської міської ради на сесії розглядатимуть питання стосовно призначення старостою Квасилова Віти Кисільової. Така кандидатура стала несподіванкою не лише для жителів селища, але й для самих обранців. Тим більше, що міський голова Рівного Олександр Третяк обіцяв порадитися з громадою перед прийняттям відповідного кадрового рішення. Обіцяв, але, як бачимо, слова свого не дотримав.

То хто ж така Віта Кисільова і чому її кандидатура викликала обурення і несприйняття у значної частини суспільства?

Спочатку офіційно. Кисільова Віта Дмитрівна – директор підліткового клубу Квасилівської селищної ради. На минулих виборах висувалася до Рівненської міської ради від партії Віктора Шакирзяна «Рівне разом», однак безуспішно. Знаючи пані Кисільову і те, на що вона здатна, квасилівчани не захотіли бачити одіозну жінку представником своїх інтересів у раді.

Водночас, є у біографії Віти Кисільової і чимало сторінок, про які вона воліла б не згадувати. А ми навпаки – нагадаємо про них.

Перша згадка у ЗМІ про нинішню кандидатку на посаду старости Квасилова з’явилася у 2011 році. Саме тоді контролери-ревізори упіймали жінку на безквитковому проїзді в одному з тролейбусів Рівного і виписали їй штраф у розмірі 20 гривень.

А вже згодом розпочалася політична кар’єра Віти Кисільової, під час якої депутатка Квасилівської селищної ради часто перефарбовувалася і завжди із фанатизмом підтримувала тих, хто знаходиться при владі в Україні у даний момент. Звісно, що не безкоштовно. Так чимало квасилівчан пам’ятає, як у 2012 році пані Віта агітувала своїх односельчан голосувати за провладну Партію регіонів, постійно прославляючи президента Віктора Януковича та членів його команди на вже неіснуючому сайті kvasilov.com, головним редактором якого Кисільова і була.

За інерцією, ще не встигнувши «перефарбуватися», продовжувала Віта Кисільова підтримувати Януковича та «Беркут» і після побиття людей на майдані у розпал Революції гідності. До речі, фракції «Європейської солідарності» та ВО «Свобода» позиціонують себе, як патріотичні сили. Чи проковтнуть вони і чи проголосують за призначенням старостою людину з настільки неоднозначним минулим? В першу чергу це стосується учасників російсько-української війни, які також є серед депутатів.

З обранням на посаду Квасилівського селищного голови Степана Горбатюка у 2015 році вплив у раді Віти Кисільової також збільшився. А разом із цим, за дивним збігом обставин, один за одним почали виникати корупційні скандали, що стосувалися землі і не тільки. Придбання фотоапарата і цукерок для малозабезпечених дітей за відверто завищеними цінами були лише початком. Так влітку 2017 року Квасилівська селищна рада ухвалила рішення продати земельну ділянку поблизу кафе «Затишок» громадянці Галині Шепеляк за 53 876 гривень. У той час, як землі поруч, та ще й у значно гіршому стані коштували не менше 140 тисяч. Не важко здогадатися, що головною лобісткою рішення практично подарувати землю стала саме Віта Кисільова. Голосувала представниця «Рівне разом» і за нещодавній земельний дерибан на останній сесії Квасилівської селищної ради, коли під прикриттям виділення землі воїнам АТО, ділянки отримало і чимало діючих депутатів.

Що стосується організаційних та керівних здібностей пані Кисільової, то про них сказати щось важко. Свого часу їй довірили стати головою постійної комісії селищної ради з питань гласності, законності та правопорядку, але за п’ять років на посаді жодного разу вона комісію так і не скликала. Коли ж опозиційні депутати зареєстрували проєкт рішення стосовно її звільнення, жінка, зловживаючи службовим становищем, відмовилася оприлюднювати документ на офіційному сайті ради.

ЗМІ повідомляють, що посада старости Квасилова Віті Кисільовій та партії «Рівне разом» відійшла за політичною квотою. Подейкують, що Віктору Шакирзяну дуже важливо, щоб усі нечистоти з мікрорайну «Щасливе», де відсутня каналізація, текли саме до очисних споруд Квасилова. На невдоволення ж такою ситуацією самих жителів селища ніхто не зважатиме. Головне – мати свою людину на посаді, яка не буде заперечувати.

Чи підтримають депутати Рівненської міської ради Кисільову, шлейф скандалів за якою тягнеться вже багато років? Дізнаємося вже зовсім скоро. Сподіваємося, що ні. Інакше, про яку нову якість політики може іти мова?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *